VIDEO: Pláničkovu metodu na zvýšení dojivosti krav testují v Rusku

Vzpomínáte na filmovou komedii o spokojených kravách, které poslouchají hudbu a díky tomu se zvyšuje jejich dojivost? V Rusku teď tuto metodu uvádějí do praxe. Ve vylepšené verzi odpovídající 21.století!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pláničkovu metodu na zvýšení dojivosti krav testují v Rusku ZDROJ: CNN

reklama

Tzv Pláničkovu metodu v Rusku totiž posunuli o level výš. Krávy dostaly brýle pro virtuální realitu. O experimentu na ruské farmě RusMoloko informuje ministerstvo zemědělství a potravin moskevského regionu. Cílem pokusu je – stejně jako v populární letní komedii – zvýšit produkci mléka.

V brýlích se promítá trojrozměrný obraz zelených pastvin, díky tomu se má kráva cítit lépe a uvolněněji. Pravda, pokud byste se na farmu dostali, ocitnete se jako při natáčení bizarního futuristického filmu. Dobytek pobíhá po areálu s nasazenými náhlavními soupravami vyrobenými přímo na míru. Pokud se experiment podaří, možná se v budoucnu dočkáme i dalších spokojených zvířat pobíhajících s nasazenými virtuálními brýlemi.

Jiné ruské farmy sází na přehrávání klasické hudby z reproduktorů nainstalovaných kolem kravína, což prý krávy uklidňuje. Ukázalo se, že opravdu i tyto metody pomáhají kravám odpočívat. A to ve finále znamená větší množství kvalitního mléka. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!