VIDEO: Po třiceti letech u policie píšu knihu a užívám si "svobody", říká Šlachta

Poslední listopadový den opustil státní službu. Skončil u policie i celní správy a míří mezi spisovatele. Nebo i do politiky?
Robert Šlachta si užívá civilu a chystá knihu

reklama

Jeden z nejznámějších detektivů v Česku, Robert Šlachta, odchází do civilu. Po 26 letech u policie a třech letech u celníků byla poslední listopadová sobota jeho posledním dnem ve státní službě. Jak on sám říká, službě lidu.

Jak trávil první hodiny svobody a chystá se do politiky? Chystá knihu s investigativním novinářem Josefem Klímou. Bude výbušná? Bývalý šéf tvrdí, že rozhodně nebude vyzrazovat žádné informace ze spisů, přesto odhalí zákulisí své dlouholeté práce i spoustu kauz. Proč některé nedopadly, nebyla rozhodně chyba jeho týmu lidí. Za těmi rozhodně stojí a oni za ním. Zřejmě nejkontroverznější akcí, kterou Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) pod jeho velením uskutečnil, byl v červnu 2013 zásah na Úřadu vlády ČR a na mnoha dalších místech, při kterém byli zatčeni mimo jiné i šéfka Nečasova kabinetu, Jana Nagyová, a tři exposlanci ODS – Petr Tluchoř, Marek Šnajdr a Ivan Fuksa. Akce dokonce vedla k pádu Nečasovy vlády.

Od podzimu 2016 se stal náměstkem generálního ředitele Celní správy pro oblast pátrání. Expolicista naznačuje ve videu, jakou cestou by se mohl po dokončení knihy dál ubírat jeho život. 

O odchodu Roberta Šlachty od policie jsme psali podrobněji zde:

reklama

reklama