VIDEO: Počet nakažených v Číně pomalu klesá

Jižní Korea dnes oznámila 516 nových případů nákazy nový koronavirem. Celkový počet nakažených tím vzrostl na 5328, z nichž 32 nemoci COVID-19 podlehlo. V pevninské Číně se nově nakazilo dalších 119 lidí, 38 osob v úterý zemřelo. Tisícího nakaženého hlásí Japonsko. Už třicet zemí v Evropě potvrdilo výskyt nákazy. Více v reportáži.
03. 03. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: UŽ 30 ZEMÍ V EVROPĚ OHLÁSILO NÁKAZU KORONAVIREM
03. 03. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: UŽ 30 ZEMÍ V EVROPĚ OHLÁSILO NÁKAZU KORONAVIREM

reklama

V Jižní Koreji v posledních dnech přibývá případů rychleji než v Číně, odkud se virus začal původně šířit. Naprostá většina nakažených je z města Tegu a okolí. Jihokorejský prezident Mun Če-in v úterý, kdy země zaznamenala rekordních 600 nových případů, vyhlásil rychle se šířící nákaze „válku“. Občanům se omluvil za nedostatek roušek a slíbil podpořit malé podniky, které byly zasaženy opatřeními souvisejícími s epidemií.

V pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, v úterý přibylo 119 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Nemoc COVID-19 si tam v úterý vyžádala 38 dalších obětí. Celkový počet obětí v pevninské Číně tak vzrostl na 2871.

Zatímco v úterý se v pevninské Číně nově potvrdilo 119 případů nákazy, v pondělí to bylo 125. Naopak vyšší je ve srovnání těchto dvou dnů počet mrtvých. V pondělí si nemoc způsobená koronavirem vyžádala 31 obětí, v úterý 38. Celkově se v pevninské Číně koronavirem nakazilo již 80 270 lidí. Nemoci, jejíž příznaky jsou podobné chřipce, podlehlo 2871 lidí.

Tisícího nakaženého novým koronavirem dnes oznámilo Japonsko. Do tohoto počtu se ovšem započítává více než 700 nakažených z lodi Diamond Princess, na kterou úřady uvalily karanténu. Premiér Šinzó Abe dnes podle agentury Kjódó oznámil, že jeho vláda se snaží minimalizovat dopady boje s koronavirem na ekonomiku.

Mimořádný summit V4 v Praze se bude věnovat koronaviru

Premiéři zemí Visegrádské čtyřky se dnes sejdou v Praze, aby jednali o spolupráci v boji s novým typem koronaviru. Nákaza se zatím objevila v Česku, naopak v Polsku, Maďarsku a na Slovensku dosud nikdo na nemoc pozitivně testován nebyl. Mimořádný summit se koná na návrh polského předsedy vlády Mateusze Morawieckého, Praha ho hostí jako předsednická země skupiny.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!