Video: Podívala jsem se přes rameno a mířil na mě, popsala svědkyně střelcovo řádění v Texasu

V sobotu kolem třetí odpoledne v západotexaském městečku Odessa začal neznámý útočník střílet na dopravní policisty, kteří ho předtím zastavili kvůli dopravní kontrole. Následně začal ujíždět směrem přes město a opakovaně střílel po náhodných kolemjdoucích.
střelba texas
střelba texas
AP

reklama

V tom pokračoval i poté, co přesedl do kradené poštovní dodávky. Nakonec byl zastaven nedaleko místního kina, kde byl po následné přestřelce zastřelen policií. Pětatřicetiletý bílý muž, jako ho popsala texaská policie, má na svědomí pět mrtvých a více než dvě desítky zraněných.

Mezi zraněnými je i 17měsíční holčička, kterou do obličeje zasáhl střep. Na sociálních sítích už lidé volají po zbraňové reformě, která by podle mnohých zamezila dalším střelbám jako je tato.

Svědkyně celé události Shauna Saxton byla se svým manželem a vnukem na cestě do Odessy. Když zastavila na semaforech, uslyšela hlasité rány. 

„Podívala jsem se přes rameno a viděla, jak za mnou zastavilo zlaté auto. V něm seděl muž s velkou zbraní a mířil na mě,“ řekla pro televizní stanici KOSA. 

Shauna se pokoušela ujet, ale v cestě jí branila ostatní auta. Začala tedy troubit a nakonec se jí podařilo uhnout střelci z cesty. 

 

 

V tomto videu je vidět policistu, který zastřelil podezřelého poté, co se srazil s jeho autem. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!