VIDEO: Policejní akce s vrtulníkem? Žádný problém

Policisté na Semilsku dnes pokutovali řidiče ze vzduchu, na pomoc si přizvali vrtulník. Z více než stometrové výšky sledovali silnici z Turnova do Ktové, která patří k nejfrekventovanějším v Libereckém kraji. Soustředili se hlavně na riskantní předjíždění, které se ze země monitoruje obtížně, shora ale mají policisté hříšníky jako na dlani.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Policejní akce s vrtulníkem

reklama

Měření co do počtu odhalených vážných přestupků příliš úspěšné nebylo, kamera ve vrtulníku zachytila za tři hodiny pouze dva. Podle policistů to ale nebyl hlavní smysl akce, chtěli především upozornit na to, že si milovníci riskantní jízdy nemohou být nikdy jistí, jestli je nesleduje někdo, koho oni sami nemají zpoza volantu šanci vidět. Policejní vrtulník tak po celé republice létá prakticky každý den, pokud zrovna neplní úkoly "vyšší priority", třeba pátrání po ztracených osobách. 

Jak je taková akce zorganizovaná a jaké postihy řidičům za nedovolené předjíždění hrozí, to ve videu popisuje Radek Urban, zástupce vedoucí Dopravního inspektorátu Územního odboru PČR Semily.   

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!