VIDEO: Policie dopadla možného pachatele brutální vraždy cyklistky. Oběť si vybral náhodně

Od středečního večera vyšetřují olomoučtí policisté brutální vraždu jednapadesátileté ženy. Pachatelem je podle policie o čtyři roky mladší muž, který nedávno vyšel z vězení.
Policie dopadla pachatele brutální vraždy cyklistky

reklama

Zmizení ženy nahlásili příbuzní poté, co se nevrátila z práce. Na polní cestě ve Chválkovicích našli její kolo. Za několik desítek minut následně policejní psi ženu vyhledali bez známek života. Její tělo leželo v remízku. 

Do pátrání po pachateli se zapojilo 50 kriminalistů, 60 policistů pořádkové služby a technici. Podařilo se jim vytipovat možného pachatele a v pátek ráno muže zadrželi. Zásahová jednotka si na něj počkala u obchodu ve Chválkovicích, kde si přijel nakoupit. 

Muž strávil čtrnáct let ve vězení

Podle policie šlo o brutální vraždu. Žena měla být údajně zavražděna nožem a sekerou.  S pachatelem se neznala, muž si svou oběť vyhlédl náhodně. Co bylo motivem vraždy, policie nesdělila. 

Muž byl v minulosti několikrát odsouzen pro násilnou i majetkovou trestnou činnost.  Z vězení se naposledy vrátil v lednu letošního roku, kde strávil čtrnáct let. Od té doby se pohyboval na různých místech v Olomouci.

Kriminalisté možného pachatele obvinili z vraždy a podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. Obviněnému hrozí až dvacetiletý nebo i výjimečný trest. 

 

Martina Julinová

reklama

reklama