VIDEO: Policie nalezla ráno v Bratislavě další mrtvou ženu ve stejném teritoriu jako před 10 dny mladou učitelku. Případy spolu podle ní nesouvisí

V pondělí 11. listopadu byla na základě telefonátu slovenského občana objevena v areálu bratislavského přístavu žena v kritickém stavu, která navzdory pomoci záchranářů zemřela. Slovenská policie se rozhodla na dnešní tiskové konferenci a sociálních sítích uvést na pravou míru některé medializované informace. Informovala také o nalezení další mrtvé ženy ve stejné oblasti dnes nad ránem. Případy spolu podle slov krajského policejního ředitele nesouvisí. Policie vyzývá, aby nebyla vyvolávána zbytečná hysterie.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Brutální vražda (Zdroj: TV JOJ)

reklama

Slovenská policie svolala tiskovou konferenci v souvislosti s bezpečnostní situací v Bratislavě, na které obecně informovala jak o probíhajícím šetření vraždy mladé ženy z 11. 11., tak o další mrtvé ženě, nalezené dnes v ranních hodinách na stejném teritoriu Bratislava II.

Sériový vrah? Případy spolu podle policie nesouvisí

Podle policejního ředitele Bratislavského kraje Adriana Pavlíka se ji záchranáři s neúspěchem pokoušeli oživit. Krajský policejní ředitel uvedl, že na základě šetření a na základně odborného posudku lékaře může jednoznačně vyvrátit jakoukoliv souvislost s případem dokumentovaným ve stejné oblasti 11. listopadu 2019.

Policie sestavila speciální kriminalistický tým, nicméně pro všechny jednotky je případ nejvyšší prioritou. Navzdory řadě spekulací zaručil, že nenastala žádná paralela s výrazem „sériový vrah“.

Případ mrtvé mladé ženy nalezené 11. listopadu

Čtyřiatřicetiletá učitelka angličtiny Viola byla nalezena před deseti dny v zuboženém stavu v Bratislavě. „Můžeme potvrdit, že dne 11. 11. v čase okolo 9. hod. jsme přijali oznámení o nálezu podchlazené ženy v Přístavní ulici v Bratislavě. Přivolaní záchranáři se ženu pokusili oživit, avšak bezúspěšně. Přivolaný soudní lékař na místě cizí zavinění nevyloučil ani nepotvrdil. Pro zjištění přesné příčiny smrti byla nařízena pitva,“ uvedla pro slovenský deník Nový Čas mluvčí bratislavské policie Veronika Slamková.

Mluvčí záchranářů dodala, že se ženu na místě podařilo oživit a uvést do umělého spánku, ale bohužel při převozu do nemocnice zemřela. Podle informací stejného deníku měla mít Viola na sobě v době nálezu navzdory chladnému a deštivému počasí jen sukni, silonky a svetr. Boty měly ležet asi padesát metrů od ní.

Slovenská televize informovala o mnohačetných zraněních

Podle informací televize Joj měla být žena vzhledem k mnohačetným vážným zraněním „doslova ubita k smrti“ a pravděpodobně znásilněna, což však policie nepotvrdila ani nevyvrátila. Policie o deset dní starém případu však informovala až tento týden, načež si vysloužila vlnu kritiky, že veřejnost nevarovala před možným nebezpečím, které by na ženy mohlo číhat v podobě možného vraha.

I proto policie včera zveřejnila poměrně rozsáhlé vysvětlení na svém Facebooku. V úvodu Police Slovenské republiky uvedla, že „získané poznatky jednoznačně neprokázaly přítomnost hrozby, tedy aktivitu recidivisty, nebo sériového pachatele“. Z toho důvodu nebylo podle policie nevyhnutelné okamžitě informovat či varovat veřejnost a šířit dezinformace ústící do masové paniky a strachu.

Druhá strana nás sleduje. Je třeba držet vyšetřovací taktiku

„O tomto případě jsme neinformovali i z hlediska vyšetřovací taktiky, kterou nebudeme detailně rozvádět. Není asi nutné rozepisovat, že pachatelé všech druhů trestné činnosti aktivně sledují média a sociální sítě, a takto získané informace se snaží využít na to, aby před policií unikali, zametali stopy a nebyli nikdy zadržení. Chápeme část veřejnosti, která očekávala víc informací o tak závažném trestném čině, avšak žádáme i my pochopení – jak zveřejníme toho víc a díky tomu nikdy pachatele nechytíme, budeme ještě pod větší palbou kritiky jako možná v současnosti,“ vysvětlila policie, proč o případu informovala až s odstupem.

„Můžeme uvést, že kriminalisti na případu intenzivně pracují, zaobírají se různými verzemi a sbírají nové důkazy. Jak to jen bude možné, a neohrozíme tím polapení pachatele, povíme vám víc,“ dodala policie a na závěr poděkovala veřejnosti za nejrůznější tipy v souvislosti s tímto případem.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!