VIDEO: Policie navrhla podat obžalobu v kauze úhrad od pojišťoven

Policie navrhla obžalovat lobbistu Romana Janouška a další čtyři osoby kvůli neoprávněným úhradám od zdravotních pojišťoven pro firmu Chambon, uvedla Česká televize. Poslechněte si vyjádření dozorujícího státního zástupce Alexandra Dadama. Jména obviněných však nesdělil.
Lobbista Janoušek

reklama

Podle dozorujícího státního zástupce vylákala pětice obviněných neoprávněně od pojišťoven úhrady za laboratorní vyšetření. Škoda se pohybuje okolo 284 milionů korun. Pojišťovny nevyplatily dalších 44 milionů, ty jsou nyní tedy ve stadiu pokusu. 

Roman Janoušek

Soud znovu projednával Janouškovu žádost o obnovu trestního řízení. Tomu se prý přitížilo

Laboratoř Chambon zajišťovala genetické krevní testy pacientů pro několik nemocnic. V letech 2009 až 2010 prý inkasovala neoprávněně velké úhrady od pojišťoven. Mezi obviněnými jsou podle už dříve zveřejněných informací podnikatelé Luboš Pašek, který byl blízkým spolupracovníkem Janouška, a Petr Ullrich. Dadam navíc zmínil, že s ohledem na presumpci neviny nebude obviněné jmenovat.

27. 3. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: JANOUŠEK SMĚŘUJE DO VĚZENÍ

Těžce nemocný lobbista Janoušek jezdí na kole a chodí na plovárnu!

Janoušek si odpykává trest 4,5 roku vězení za to, že v roce 2012 opilý srazil autem v Praze ženu, s jejímž vozem se předtím střetl a od nehody ujel. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu. Ve vězení strávil zhruba rok a čtvrt, nyní je na svobodě. Sledování nařízené pražským vrchním soudem Janouška v létě zastihlo na plovárně či na kole bez doporučeného zdravotního doprovodu.

Autor: Pavlína Švarcová, ČTK

reklama

reklama