VIDEO: Policie zlikvidovala chemikálie zabavené v brněnském bytě. Výbuch mohl mít nedozírné následky

Kriminalisté až dnes prozradili detaily toho, proč při zásahu v brněnské Šámalově ulici, kde v bytě nalezli mrtvého muže a množství chemikálií, museli evakuovat na 100 okolních obyvatel. Dům byl totiž podle pyrotechniků doslova napěchovaný výbušnými látkami, které vystudovaný chemik sbíral a prováděl s nimi nejrůznější pokusy.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Následky případného výbuchu mohly být nedozírné

reklama

Z těch nejnebezpečnějších to byly třeba čtyři lahvičky výbušné látky kyseliny pikrové, dohromady tedy asi půl kilogramu. Kde muž vzal nebezpečnou kyselinu pikrovou nebo šestikilogramový pytel s organickými peroxidy a dusičnany, zatím není jasné. Dostat se k těmto látkám totiž není vůbec jednoduché.

Drama v Brně - Židenicích

Drama v Brně: Muž byl podle sousedů vášnivý chemik. V jeho bytě jsou stovky nejrůznějších nádob

Pyrotechnici každopádně na poli za Brnem museli tyto výbušniny okamžitě zlikvidovat. Možná exploze v bytě by totiž měla podle policistů pro okolí nedozírné a likvidační následky.

reklama

reklama