VIDEO: Policista, který prý omylem zastřelil majitelku domu, byl obviněn z vraždy

Policie v texaském Fort Worthu zveřejnila záběry z kamery, kterou měl zasahující důstojník na těle, a která zaznamenala tragickou střelbu! Podle prohlášení místní policie se cítil v ohrožení. Teď ale čelí obvinění z vraždy, za což mu hrozí vysoký trest.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Tragická střelba v Texasu ZDROJ: CNN

reklama

Policejní důstojník USA, který v sobotu zastřelil oběť v její vlastní ložnici, byl zadržen a obviněn z vraždy. Policie ve Forth Worth v Texasu na Twitteru napsala, že Aaron Dean byl držen ve vězení Tarrant County. 

K tragédii došlo v sobotu, kdy bělošský policista zastřelil 28letou Afroameričanku Atatianu Jeffersonovou. Hlídku k jejímu domu přivolali sousedé kvůli otevřeným vchodovým dveřím. Jak je vidět na záběrech, policista vystřelil, když při obcházení domu zahlédl v okně ložnice lidskou postavu.

Obyvatelé Fort Worth v neděli večer protestovali před domem ženy. Setkání bylo nejprve naplánováno jako vigilie a změnilo se v demonstrací. Obyvatelé požadovali spravedlnost pro 28letou oběť. Účastníci drželi svíčky a skandovali: „Žádná spravedlnost, žádný mír!“

Lee Merritt, právník, který zastupuje rodinu, uvedl: „Vyšetřování by měl řešit někdo jiný než policejní oddělení ve Fort Worthu." Dodal, že toto oddělení „je na dobré cestě stát se jedním z nejsmrtelnějších policejních oddělení ve Spojených státech“.

Přesné údaje o policejních střelbách je obtížné získat, protože místní policejní složky nejsou povinny poskytovat údaje. Podle databáze sestavené deníkem Washington Post bylo letos policisty zabito 709 osob a asi 20 % obětí byli černoši. Texas měl druhý nejvyšší počet úmrtí.

reklama

reklama