VIDEO: Policista v Hongkongu postřelil demonstranta!

Desetitisíce lidí oblečených do černé barvy se i v úterý zapojily do protestního průvodu v centru Hongkongu. A podle agentury AFP policie poprvé proti nim použila i ostré náboje. Na záběrech agentury AP je vidět, jak policista z velké blízkosti střelil demonstranta ozbrojeného železnou tyčí. Postřelený mladík je v kritickém stavu.
Policista v Hongkongu postřelil demonstranta (video zdroj: AP)

reklama

Desetitisíce lidí oblečených do černé barvy se v úterý zapojily do protestního průvodu v centru Hongkongu. Lidé skandovali protičínské slogany a někteří nesli čínské vlajky přeškrtnuté černým křížem a vyzývali čínskou komunistickou stranu, aby „vrátila moc lidu“. Agentura AP píše, že lidé vyhazovali do vzduchu rituální bankovky používané při pohřbech. Pochod se uskutečnil, přestože policie akci svolanou na 70. výročí založení Čínské lidové republiky zakázala. Více jsme psali zde.

Nynější demonstrace v Hongkongu začaly původně na protest proti návrhu zákona o vydávání osob podezřelých ze spáchání trestného činu do pevninské Číny, jehož schvalování správkyně Hongkongu Lamová nakonec slíbila stáhnout. 

Protesty však pokračují a jejich účastníci požadují vyšetření údajných násilností ze strany policie při demonstracích, propuštění zadržených a obecnější demokratické reformy, včetně svobodné volby správce Hongkongu.

Právě dnes svou sílu Čina demonstrovala v rámci oslav založení země velkolepou přehlídkou nejmodernější techniky. Podívejte se na video.

Na náměstí Tchien-an-men prošlo 15 tisíc vojáků    ZDROJ:AP
Na náměstí Tchien-an-men prošlo 15 tisíc vojáků ZDROJ:AP

reklama

reklama