VIDEO: Policisté na Sokolovsku zadrželi 11 migrantů ukrytých v kamionu. Pomohl jim speciální přístroj

Policisté na Sokolovsku v noci na dnešek zadrželi 11 běženců schovaných v nákladním prostoru kamionu. K odhalení jejich skrýše pomohl policistům speciální přístroj, tzv. Heartbeat detektor. Všichni cizinci, řidič i spolujezdec skončili na policejní služebně.
Policisté odhalili 11 nelegálně převážených cizinců (zdroj: Policie ČR)

Nákladní vozidlo s cizí poznávací značkou zastavili policisté na Sokolovsku ve čtvrtek krátce před půlnocí v rámci akce „KAMION“. Uvnitř nákladového prostoru nalezli během kontroly 11 nelegálně převážených cizinců. K jejich odhalení přitom značnou měrou přispěl Heartbeat detektor. „Jedná se o přístroj, díky němuž se dá zjistit, zda se ve vozidle neukrývá osoba. Po připojení diod na návěs se prostřednictvím detektoru snímá srdeční tep na základě tlukotu srdce. Ten v tomto případě potvrdil srdeční činnost uvnitř vozidla v nákladovém prostoru několika osob,“ vysvětluje mluvčí karlovarské krajské policie Zuzana Týřová.

Heartbeat detektor
Autor: Policie ČR Heartbeat detektor

Podle policistů by všichni migranti měli být muži ve věku od 16 do 36 let. Ve vozidle se nacházeli ještě řidič a spolujezdec. Všichni byli zajištěni a převezeni na policejní služebnu.

„Sokolovští kriminalisté s oběma muži ve věku 38 a 42 let zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ uvedla Týřová s tím, že v průběhu dneška budou probíhat další procesní úkony.

Cizinecká policie odhalila loni na území ČR 5677 nelegálních cizinců, nejčastěji se jednalo o Ukrajince

Cizinecká policie odhalila loni na území ČR 5 677 nelegálně pobývajících cizinců, nejčastěji se jednalo o Ukrajince

Akce „KAMION“ probíhá od ledna tohoto roku na celém území České republiky za účasti cizinecké policie, dopravní policie a celní správy. Akce je zaměřena především na odhalování nelegálního pobytu cizinců a s tím souvisejícího protiprávního jednání. Policisté se v rámci akce zaměřují také na dodržování veřejného pořádku a pátrání po hledaných osobách a věcech.

reklama