VIDEO: Policisté stíhají doslova krále zlodějů pro necelou stovku případů porušení zákona!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Král zlodějů dopaden

reklama

Při téměř jubilejní padesáté zlodějské výpravě se dostal ve druhé polovině března jedenatřicetiletý zkušený zloděj do nesnází. Ty se mu ale podařilo, stejně jako v několika předchozích případech, vyřešit útěkem a ujížděním policejním hlídkám. Jenže ještě netušil, že při cestě z Dambořic, kde se vloupal do pětice stavebních kontejnerů a v sousedních Velkých Hostěrádkách do tamní restaurace, jeho osm měsíců trvající zlodějské výpravy po jihu Moravy po několika hodinách skončí. 

V Brně na parkovišti u obchodního centra ho totiž o několik hodin později zadržela zásahová jednotka. Kriminalisté ve vozidle nalezli věci z poslední zlodějské výpravy. Navíc muž řídil, přičemž měl opakovaně vyslovený platný zákaz řízení motorových vozidel. V době, kdy jej policisté zadrželi, seděl za volantem automobilu, o němž prokazatelně věděl, že jej koupil jako odcizený. Na vozidle střídal kradené registrační značky. Aby byl méně nápadný, vůz přestříkal. Na přeměnu barvy z červené na černou mu prý postačily tři spreje a poměrně krátký pracovní čas někde v lese.

„Král zlodějů“ operoval po téměř celé jižní Moravě

Dříve několikrát trestaný pachatel si po návratu z posledního výkonu trestu našel zaměstnání a údajně chtěl na svou trestní minulost zapomenout. Jenže za práci nedostal zaplaceno. To mělo být impulsem ke zlodějské výpravě. Operoval prakticky po celé jižní Moravě. Nejčastěji mířil do restauračních zařízení, především na sportovištích. V lokálech bral obvykle alkohol a cigarety. Nepohrdnul ale ani plnými i prázdnými sudy od piva, odloženým počítačem či elektronikou. Odcizil také boxovací pytel, měničku bankovek a v řadě případů elektrické ruční nářadí a náčiní.

Odcizené věci pak prodával příležitostným zájemcům. Získané peníze prioritně utrácel za drogy. Přestože měl opakovaně vyslovený platný zákaz řízení, zákaz opakovaně porušoval. Na své zlodějské výpravy jezdil různými automobily. Několikrát byli policisté blízko jeho dopadení, muži se ale podařilo v obvykle nebezpečné honičce ujet. V polovině února vjel na Znojemsku na pole, kde uvíznul a policisté jej zadrželi. Neměli ale zatím dostatek důkazů na to, aby muž skončil za mřížemi. Ve vazbě skočil na konci března a kriminalisté jej viní z necelé stovky případů porušení zákona. Při nich způsobil škodu za více než milión dvě stě tisíc korun.

reklama

reklama