VIDEO: Policisté v Liberci nacvičovali zásah proti agresivním fotbalovým fanouškům

Zákrok proti agresivním fotbalovým fanouškům nacvičovali policisté z krajské pořádkové jednotky Libereckého kraje. Na tribunách fotbalového Slovanu jim jako figuranti ochotní snést nějakou tu ránu dobrovolně posloužili studenti středních škol. Policisté nacvičovali zákrok proti fanouškům, kteří napadli pořadatele, a následné vyklizení celého sektoru.
Policisté v Liberci nacvičovali zásah proti agresivním fotbalovým fanouškům
Policisté v Liberci nacvičovali zásah proti agresivním fotbalovým fanouškům
archiv FTV Prima

reklama

Podle policistů jsou podobné situace, zejména při zápasech týmů jako Baník Ostrava, Sparta nebo Slavia, obvyklé - fanoušků jezdí s týmem velké množství i na stadiony soupeřů, takže o konfliktní momenty s pořadateli nebo příznivci domácích není nouze.

Obdobným způsobem pravidelně policisté cvičí i zákroky proti hokejovým fanouškům. Přitom, jak tvrdí jejich velitelé, jen hrubá síla a obušky nestačí. Důležitá je taktika, protože tváří v tvář rozvášněnému davu někdy méně bývá více.

Příliš tvrdý zákrok může vyprovokovat k agresi i fanoušky, kteří dosud stáli konfliktu stranou. Pokud to ale nejde jinak, umějí být policisté z pořádkové jednotky pořádně tvrdí, takže se rozhodně vyplatí fandit v mezích slušnosti a na násilí či vandalství jednoduše zapomenout.     

reklama

reklama