VIDEO: Policisté zachránili život sebevrahovi

Dramatickou záchranu muže, který chtěl skočit z balkonu svého bytu, mají za sebou pražští policisté. Cizinec byl pod vlivem léků s alkoholem a muži zákona ho museli nejprve přelstít. Podobných případů přitom rozhodně není málo. Jen v hlavním městě zaměstnávají policisty zhruba každý třetí den.
Záchrana sebevraha (Zdroj: PČR)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Právě sledujete záběry přímo ze záchrany mladého cizince. Policisté spěchali na pražské Vinohrady. Nejprve se ale museli dostat do bytu. Rozhodovala každá vteřina. Práci jim ztížila i jazyková bariéra. Cizinec prý mluvil jen anglicky.

Začalo dlouhé přemlouvání. Muž dokola opakoval, že chce skočit. Balkón ve třetím patře byl situován do vnitrobloku, hasiči tak nemohli využít výškovou techniku a kvůli zídce pod balkonem ani záchrannou nafukovací matraci.

Muž za zábradlím byl vášnivý kuřák. To byla dobrá příležitost, jak ho zachránit. Jeden z policistů mu nabídl cigaretu. Následně policisté zjistili, že muž krátce předtím spolykal několik utlumovacích léků, které ještě zapil alkoholem. 

Právě to byl zřejmě hlavní důvod, proč měl sebevražedné myšlenky. Podobných případů musí policisté jen v hlavním městě řešit zhruba 120 za rok. Záchranná akce tak vychází na každý třetí den. Mnohdy jsou přitom sami v daleko větším nebezpečí než ti, které zachraňují. Jako třeba když musí v plné výstroji skočit do chladné vody Vltavy.

Náročnou práci mají v těchto případech i vyjednavači. K lidem se musí dostat co nejblíže. A to bez ohledu na to, v jaké výšce zrovna jsou. Navíc - stejně jako v aktuálním případě - bývají lidé se sebevražednými úmysly často pod vlivem léků nebo alkoholu. Podle policistů je to ze 120 případů téměř pětina.


 
Reklama
Reklama