VIDEO: Policisté zadrželi na D1 Afghánce, který se ukrýval na rezervě návěsu

Policisté z Kraje Vysočina zadrželi minulý čtvrtek na D1 nelegálního migranta, který se ukrýval na nápravě návěsu nákladního vozu. Muž u sebe neměl žádné doklady. Podle policistů uvedl, že je Afghánec. O jeho dalším osudu se rozhodne v následujících dnech.
Policisté objevili na nápravě návěsu nákladního vozu nelegálního migranta (zdroj: Celní úřad pro Kraj Vysočina)

reklama

Strážci zákona cizince zajistili během kontroly kamionu se srbskou registrační značkou na parkovišti na 137. kilometru ve směru na Prahu. Mladý muž se ukrýval na rezervních kolech návěsu. Podle svých slov cestoval na nebezpečném místě už z Maďarska.

Cizinec, který u sebe neměl pas ani povolení k pobytu, policistům sdělil, že je z Afgánistánu. Policisté následně zjistili, že muž byl naposledy evidován v Bulharsku. „Existuje důvodné podezření, že se jedná o cizince, který je již žadatelem o mezinárodní ochranu v jiné zemi. Pokud se potvrdí uvedené podezření, bude předán do země, ve které o mezinárodní ochranu požádal,“ uvedla v pondělní tiskové zprávě mluvčí policie Dana Čírtková s tím, že cizinec byl převezen do záchytného zařízení pro cizince, do Vyšní Lhoty.

Migrant se skrýval na nápravě kamionu
Autor: Celní úřad pro Kraj Vysočina Migrant se skrýval na nápravě kamionu

V neděli informovali slovenští policisté o zadržení přibližně 30 nelegálních migrantů na železniční stanici ve Štúrovu. Skupina cizinců se schovávala na podvozku nákladního vlaku. Na Slovensko přicestovali z Maďarska a větší část z nich jsou rovněž afghánští občané. 

reklama

reklama