VIDEO: Policisté zatkli dealery drog. Pro pervitin jezdili do Polska

Zásahová jednotka spolu s kriminalisty z TOXI týmu zadržela na Liberecku dva dealery drog, kteří svým zákazníkům dodávali pervitin, extázi a marihuanu. Dva příbuzní ve věku 26 a 36 let měli v době zadržení u sebe 300 gramů pervitinu. Během několika měsíců, kdy je kriminalisté sledovali, ale dokázali prodat mnohem větší množství drog. Své zákazníky zásobovali napřímo, ale i prostřednictvím sítě drobných dealerů. I proto kriminalisté na případu dále pracují, dá se očekávat, že ještě další obvinění padnou.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Zásahová jednotka spolu s kriminalisty z Toxi týmu zadržela na Liberecku dva dealery drog (Zdroj: PČR)

reklama

Při domovní prohlídce navíc policisté našli i střelnou zbraň, která putovala na expertizu. Kromě toho měli muži doma i větší množství věcí, které byly zřejmě kradené, například jízdní kola. Dá se předpokládat, že někteří zákazníci platili za drogy právě kradeným zbožím.  

Zajímavostí je, že dealeři si pro pervitin jezdili do Polska, údajně kousek za hranice. Podle kriminalistů se tak mění dlouhá léta zažité poměry, kdy se z Polska do Čech vozily léky na výrobu pervitinu, ale samotné vaření drog bylo typicky českou záležitostí. Poláci se už ale podle specialistů z TOXI týmu naučili pervitin vařit taky, a tak stále častěji namísto tablet putuje přes hranici už droga samotná.

Oba zadržení skončili ve vazbě a hrozí jim až deset let vězení.                  

reklama

reklama