VIDEO: Polský řidič kamionu ohrozil nebezpečným manévrem několik lidí. Trestu se možná vyhne!

Polský řidič kamionu, který podle české policie na Jablonecku ohrozil riskantním manévrem na životě několik lidí, možná zůstane bez trestu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Záběry z palubních kamer

reklama

Muž za volantem kaminonu se vloni v březnu rozhodl nečekaně odbočit přes dvojitou čáru ve chvíli, kdy ho míjelo osobní auto. Jeho řidič se stačil vyhnout na poslední chvíli. Polská prokuratura, které Češi případ předali k dořešení, ale došla k závěru, že trestný čin se nestal.      

„Dne 31. listopadu roku 2019 byla věc ukončená vydáním rozhodnutí o ukončení vyšetřování,“ uvedl na dotaz TV Prima Krzystof Dratwa, mluvčí Oblastní prokuratury v Miechowě. Právě tam případ skončil, polský řidič M. J. má v téhle oblasti nedaleko Krakowa trvalé bydliště. Čeští vyšetřovatelé usoudili, že kvůli vzdálenosti bude snadnější, když věc dořeší jejich polští kolegové.     

Způsob, jakým s případem Poláci naložili, se ale státní zástupkyni, která měla případ na starosti v Česku, vůbec nelíbí. Jak potvrdila televizi Prima, rozhodla se, že případ znovu přezkoumá. Není vyloučeno, že trestní stíhání řidiče polského kamionu opět zahájí. 

Že případ ještě není u konce, doufá i řidič osobního auta, který se díky neskutečně pohotové reakci podle svých slov podruhé narodil. „Podle mě by tohle jednání mělo bý nějakým způsobem potrestáno, jinak si pak každý můžeme dělat na silnici, co chceme,“ uvedl řidič, kterému prý do dneška není moc dobře, když si na nebezpečnou situaci vzpomene. 

Policii na případ upozornila televize Prima, poté, co se jí ozval jeden z řidičů, který nebezpečný manévr polského kamioňáka zaznamenal na palubní kameru v autě. Policie identitu řidiče brzy zjistila. Ukázalo se, že přejel odbočku ke skladu v Rychnově u Jablonce nad Nisou, kam vezl zboží.

Když si uvědomil, že opět najíždí na hlavní silnici ve směru na Jablonec a bude muset ujet několik kilometrů, než se bude moci otočit a opět sjet na Rychnov, rozhodl se, že to vezme nejkratší cestou, jednoduše přejel přes dvojitou čáru a sjel na protějším sjezdu. Přitom ale nezaregistroval auto, které se k němu zezadu rychle blížilo. Řidič osobáku měl jen zlomek sekundy, aby se vyhnul. Navíc v protisměru jelo další auto.      

reklama

reklama