VIDEO: Pomůžete najít seniora v ohrožení života?

Policisté už od včerejší půlnoci pátrají po Janu Klosanovi, ten se vydal na výlet v okolí Viniční stezky na Liberecku. Naposledy byl ale spatřen ve čtyři odpoledne. V tu dobu ještě telefonoval kamarádovi s tím, že své elektrokolo schoval v jeskyni a jde mu naproti. Už se ale nesešli.
20. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: POLICISTÉ PÁTRAJÍ PO SENIOROVI
20. 10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: POLICISTÉ PÁTRAJÍ PO SENIOROVI

reklama

Právě kamarád přišel v devět hodin na policii, která následně společně s hasiči a záchranáři zorganizovala pátrání. Do akce byl zapojen vrtulník s termovizí a několik speciálně vycvičených psů. I tak byla akce neúspěšná a dochází čas.

V neděli odpoledne někdo našel svazek klíčů pohřešovaného muže. Právě nálezce teď také hledají policisté, mohl by přinést důležité svědectví. Klíče měly modrou stuhu a někdo je zavěsil na zábradlí u restaurace Koza v Oldřichovském sedle.

Jan Klosan trpí Parkinsonovou chorobou a nemá u sebe potřebné léky. Už teď je nespíš ve špatném zdravotním stavu. Policistům by pomohlo, kdyby našli svědci mužovo kolo. Nejlepší by bylo, kdyby na něj nikdo nesahal a rovnou volal tísňovou linku. Pes by totiž mohl z kola chytit pachovou stopu a dovést záchranáře až k pohřešovanému.

Pokud kdekoliv Jana Klosana uvidíte, volejte linku 158.

reklama

reklama