VIDEO: Požár domu v Brně: Šest lidí skončilo v nemocnici

Hasiči, policisté i záchranáři zasahovali v neděli večer u požáru bytového domu v ulici Jugoslávské v Brně. Hořet tam začaly sklepní kóje a hustý dým během chvíle dům úplně pohltil. Hasiči tak za pomoci vyváděcích masek i výškové techniky museli z domu rychle evakuovat všechny jeho obyvatele.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Požár domu v Brně: Šest lidí skončilo v nemocnici

reklama

Šest lidí skončilo v nemocnici. Většina zraněných se nadýchala zplodin hoření, jeden člověk a malé dítě poměrně hodně. Požár sklepních kójí ve čtyřpatrovém bytovém domě dostali hasiči pod kontrolu až zhruba za dvě hodiny. 

Proč začalo hořet, se zatím neví, vyloučená není technická závada, nedbalost ani úmysl. Místo dnes proto ohledávali i kriminalisté.

Pokud by se náhodou prokázalo, že sklepní kóje skutečně někdo zapálil úmyslně a ohrozil tak 22 obyvatel domu, které museli hasiči evakuovat, budou policisté celou věc s největší pravděpodobností vyšetřovat jako obecné ohrožení.

Pachateli by hrozilo až osm let ve vězení.

 

Michal Janotka

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!