VIDEO: Požár rodinného domu na Blanensku: Více než desítka jednotek hasičů, s evakuací pomáhali i tamní obyvatelé

K požáru rodinného domu a sousedních stavení vyjíždělo v pátek odpoledne čtrnáct jednotek hasičů. Vyšetřovatel odhadl předběžnou škodu na 3 miliony korun.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Požár na Blanensku způsobil vysokou škodu ZDROJ: HZS JMK

reklama

Informaci o požáru střechy rodinného domu v Černovicích na Blanensku přijalo operační středisko hasičů v pátek krátce po 13. hodině. Po příjezdu prvních jednotek na místo si velitel zásahu z důvodu rychlého šíření požáru na další objekty vyžádal vyhlášení druhého stupně požárního poplachu. Hasiči proti plamenům nasadili celkem šest vodních proudů, přičemž vodu dopravovali kyvadlově cisternami z nedaleké vodní nádrže. Požár tak dostali pod kontrolu před patnáctou hodinou.

Jednotky navíc rozebíraly požárem zasažené střešní konstrukce a vyskladňovaly uložené seno a jiný požárem zasažený materiál. Průjezd obcí byl po dobu zásahu omezen. Po dvacáté hodině nahlásil velitel zásahu zlikvidování požáru.

Hasiči svým zásahem každopádně uchránili majetek ve výši 2 miliony korun. Příčina vzniku požáru zůstává v šetření.

Na místě kromě požárních jednotek pomáhali i tamní obyvatelé, kteří se účastnili evakuace požárem nezasaženého materiálu, úklidu a zasahujícím hasičům poskytli občerstvení.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!