VIDEO: Požár u chorvatského Šibeniku české turisty neohrozil

Požáry, které vypukly v sobotu odpoledne nedaleko oblíbeného turistického letoviska Šibenik, už mají hasiči pod kontrolou. Oheň spálil zhruba 900 hektarů převážně travnatého porostu a borového lesa. Turisty ale tentokrát přímo neohrozil, jak nám potvdilo ministerstvo zahraničních věcí.
Lesní požár u Šibeniku

reklama

Ještě dnes v noci s požárem bojovaly na dvě stovky hasičů a také 50 vojáků. Situaci nám popsal i projíždějící Čech pan Jiří. Na jeho večerních záběrech i fotografiích je vidět rozsáhlý požár lesa kolem dálnice D33 na sjezdu mezi Šibenikem a Skradinem. A táhne se několik kilometrů. Záchranné složky podle něj na místě stále zasahovaly.

Kolem čtvrté hodiny ráno se znovu otevřela hlavní chorvatská dálnice A1. Právě v létě je extrémně vytížená turisty, mířícími k moři. Nadále ale zůstávají uzavřeny některé menší silnice ve vnitrozemí. S největším letošním požárem v Dalmácii pomáhali místním hasičům také jejich kolegové z okolních oblastí i armáda.

Požár u chorvatského Šibeniku neohrozil Čechy  ZDROJ: AP
Požár u chorvatského Šibeniku neohrozil Čechy ZDROJ: AP

Ke zranění lidí podle agentury AP nedošlo, jen několik hasiču bylo ošetřeno s lehkými popáleninami. Podle informací ministerstva zahraničí všichni čeští turisté v oblasti by měli být v pořádku. ‟V souvislosti s požárem poblíž chorvatského turistického letoviska Šibenik se na český zastupitelský úřad žádný český občan s žádostí o pomoc neobrátil a dle aktuálních informací ani není žádný český občan zraněn. Kvůli dýmu byla na určitou dobu uzavřena dálnice u Šibeniku, a proto doporučujeme sledovat aktuální dopravní zpravodajství. Prognózy na uhašení požáru jsou dobré, protože se očekává déšť a hasiči dnes ráno oznámili, že oheň mají pod kontrolou," potvdil pro online TV Prima zástupce ředitele tiskového odboru resortu Robert Řehák. 

I podle vyjádření místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže pro náš web jsou delegáti kanceláří ve spojení s místní policií a nepříznivý vývoj situace by řešili na místě. Chorvatské pobřeží lesní požáry o prázdninách sužují často. Příčinu současného požáru ješte úřady nesdělily.

reklama

reklama