VIDEO: Požár v japonském animačním studiu: Útočník tam vtrhnul a zapálil ho, nejméně 23 mrtvých

Neznámý muž vtrhnul do slavného animačního produkčního studia v Kjótu známého hity "Lucky Star" a "K-On!" a zapálil ho! V budově se v té chvíli nacházely desítky lidí. Počet obětí stoupl podle japonských médií na 23.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Muž vtrhl do slavného animačního produkčního studia v Kjótu a zapálil ho. ZDROJ: AP

reklama

Agentura Ruptly s odvoláním na japonská média informuje už o 23 obětech. První zprávy hovořily o jednom mrtvém, později stoupl počet na 13. Desítky lidí byly po útoku žháře převezeny do nemocnice, někteří jsou v kritickém stavu s těžkými popáleninami.

Záběry japonské televizní stanice TBS, které zveřejnila agentura AP, ukázují šedý kouř, který se valil z budovy animačního studia. Právě tam vtrhnul dnes ráno muž, vylil hořlavou kapalinu a zapálil ji. Podezřelý jednačtyřicetiletý muž se sám také zranil a byl odvezen do nemocnice. Policie ho obvinila ze žhářství, bližší informace ale zatím nesdělila. Podle některých svědků křičel při zapalování hořlaviny „Zemřete!“.

Oheň byl uhašen o několik hodin později. Na místě zasahovalo na 30 hasičských vozů. V době požáru se v budově nacházelo 70 lidí.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!