VIDEO: Požár zachvátil dětský tábor v Rusku. Ve stanech uhořely děti

Ruské úřady potvrdily, že ve stanovém táboře ve východní oblasti Khabarovsku v zemi zemřely čtyři děti. Příčina požáru, který vypukl v táboře dnes ráno, se vyšetřuje.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Požár zachvátil dětský tábor v Rusku ZDROJ: AP

reklama

Agentura AP zveřejnila záběry z tragického požáru, který zachvátil stanový tábor v Chabarovském kraji na ruském Dálném východě. V turistickém areálu se v době požáru nacházelo asi 200 dětí ve věku od sedmi do patnácti let. Bilance požáru je hrozivá. Čtyři děti zemřely, další utrpěly zranění. 

Ruská média informovala o tom, že v areálu asi 6 000 km východně od Moskvy bylo v době požáru ubytováno ve stanech 189 lidí a dalších 61 bylo uvnitř zděných budov.

Nejvyšší představil oblasti Khabarovsku Sergej Furgal byl okamžitě na místě. Majitel tábora a jeho ředitel byli vzápětí zadrženi. Ruský vyšetřovací výbor už zahájil trestní řízení. Pravděpodobně oba budou obviněni z trestného činu způsobení úmrtí z nedbalosti.

Jedno z dětí zemřelo den před svými 11. narozeninami, ostatním bylo mezi 11–13 lety.

reklama

reklama