VIDEO: Požár zachvátil vojenský prostor Libavá

Ve vojenském prostoru Libavá začalo v sobotu krátce po osmé hodině večer hořet. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že hoří les na ploše 10 hektarů. Jde o zakázaný prostor, kam se veřejnost nedostane.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozsáhlý lesní požár ve Vojenském prostoru Libavá (Zdroj: HZSOL)

reklama

Postupně vyhlásili hasiči třetí stupeň požárního poplachu, na místo bylo povoláno 15 hasičských jednotek. Zásah komplikoval těžký kopcovitý terén, kam se cisterny s vodou nemohly dostat, proto museli hasiči tahat vodu ručně. V místě také foukal silný vítr, který situaci zhoršoval, navíc v noci nemohl vzlétnout vrtulník. Likvidace požáru, prohrabávání porostů a postupné hašení pokračuje i dnešním dnem. Hasiči odhadovali, že požár budou likvidovat minimálně do večerních hodin. Příčiny požáru teprve budou zkoumat vyšetřovatelé.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!