VIDEO: Prasátka rozprchlá po lužáneckém parku v Brně jsou zpátky v ohradě, odchyt trval dlouhé hodiny

Jak rychlá a mrštná dokážou být vietnamská prasátka, když mají volný prostor, se mohly v sobotu odpoledne přesvědčit nejen desítky návštěvníků lužáneckého parku. Čtyři prasata opustila krátce po poledni výběh patřící organizaci Veřejná zeleň a dlouhé hodiny pak trvalo, než se je podařilo dostat zpět.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Odchyt prasátek (Zdroj: MP Brno)

reklama

Společně s hasiči a pracovníky Veřejné zeleně o to usiloval také odchytář městské policie a deset strážníků. Někteří z nich na frekventovaných okolních silnicích usměrňovali dopravu, aby pobíhající zvířata neohrozila řidiče projíždějících vozidel. I díky úkrytům v křovinách zvířata úspěšně oddalovala svůj návrat do ohrady. Neutuchající útěkářské odhodlání jednoho prasátka musela zastavit až veterinářem zacílená narkotizační střela. Posledního vytrvalce se podařilo vrátit do ohrady po osmé hodině večerní, kdy celá akce skončila. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!