VIDEO: Premiér Andrej Babiš jednal o odškodnění klientů bývalého H-Systemu

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Premiér Andrej Babiš jednal o odškodnění klientů bývalého H-Systemu

reklama

Premiér se v pátek setkal s právničkou Hanou Marvanovou, která zastupuje členy družstva Maják. Jde o několik desítek lidí, kteří v kauze H-System také utopili svoje celoživotní úspory, ale na rozdíl od družstva Svatopluk se nepustili do rizika dostavby domů na vlastní pěst.

Advokátka s premiérem řešila otázku, jak by se dal prodat areál Rabyně na Slapech a výnos rozdělit mezi poškozené klienty. Areál před lety nelegálně vyvedl Petr Smetka, který H-Systém vytuneloval, z exekuce. Podle ministryně spravedlnosti Marie Benešové ale současná legislativa neumožňuje, aby peníze z prodeje rozdělil mezi podvedené klienty.

Přestože Marvanová zastupuje jen úzkou skupinu klientů, prohlašuje, že jí jde o zájmy všech postižených. A po pátečním jednání se zdá, že by jim mohla svitnout po dvaceti letech naděje.

reklama

reklama