VIDEO: Případ střelby před brněnskou základní školou začne projednávat soud

Jeden případ, dva vyšetřovatelé, dva státní zástupci, dva soudci, dva soudní procesy ve stejné soudní budově a dva absolutně odlišné pohledy na celou věc. V úterý u brněnského soudu začíná proces, který v historii soudnictví nemá obdoby. A to případ střelby před základní školou v Brně.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V úterý začne soud kvůli střelbou před ZŠ

reklama

Případ se odehrál loni v březnu. Konflikt nejspíš začal kvůli tomu, že otec jednoho z dětí do školy nesměl, škola totiž vstup rodičům z bezpečnostních důvodů zakázala. Podle svědků muž nejdříve nadával. Následná hádka s trenérem plavání, který vyběhl ze školy, aby situaci uklidnil, pak vyvrcholila střelbou, rvačkou a následným postřelením otce dítěte.

Na lavici obžalovaných jako první usedne otec dítěte, který je obžalovaný z pokusu o vraždu. O několik týdnů, možná měsíců, později pak i trenér plavání, který bude čelit obvinění z pokusu o zabití a právě postřelený otec v tomto případu figuruje jako poškozený.

Jak si s tímhle soudy poradí, vůbec není jasné. Co jasné ale je, že takovýto případ nikdo nepamatuje a nemá u nás obdoby. Reportérovi Michalovi Janotkovi se podařilo promluvit si s advokátem trenéra plavání Karlem Schellem.

reklama

reklama