VIDEO: Případ střelby v Dražůvkách odložen

Během domovní prohlídky v Dražůvkách na Hodonínsku, kde na jaře místní muž zastřelil místostarostu doprovázejícího policejní hlídku, policie nepochybila. K takovému závěru dospěla Generální inspekce bezpečnostních sborů, která policejní postup pověřovala. Samotný případ vraždy místostarosty policie odložila, pachatel zemřel.
Střelba v Dražůvkách

Policie zasahovala v Dražůvkách 24. května. V obci do té doby bezúhonný obyvatel zastřelil sedmapadesátiletého místostarostu. Ten doprovázel policisty, kteří k muži šli kvůli sousedskému sporu. Výstřel padl přes zavřené okno nelegálně drženou zbraní. Muž se pak v domě zabarikádoval.

Do Dražůvek se následně sjely policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu sledoval vrtulník. Na místě byl i policejní vyjednávač. Policie následně do domu vnikla násilím, muže našla mrtvého.

Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Zraněním přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl.

reklama