VIDEO: Provazochodkyně kráčela bez jištění přes Vltavu. Začal festival Letní Letná

Slavnostní zahájení letošního ročníku festivalu Letní Letná vyvrcholilo číslem Tatiany-Mosio Bongongy, která se bez jištění ve výšce 35 metrů vydala na 350 metrů dlouhou trať přes Vltavu. Na její výkon se podívejte sami.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Provazochodkyně kráčela přes Vltavu

reklama

Umělkyně z francouzského souboru Cie Basinga - právě ta se rozhodla pro velkolepou show, kdy se od budovy Právnické fakulty vydala přes Vltavu až ke kapli svaté Máří Magdalény. Trasu dlouhou přes 350 metrů absolvovala bez jištění. 

S provazochodectvím začala umělkyně ve svých osmi letech, kdy ji učili mimo jiné Rudy Omankowsky, pocházející z tradiční rodiny artistů s českými kořeny, či Isabelle Brisset. Umění má mladá dáma v rodině - její otec ji dříve při vystoupeních doprovázel na kytaru. 

Letní Letná je festival nového cirkusu, divadla, hudby a vizuálního umění. Do Prahy přiváží ty nejlepší soubory z celého světa. Festival bude probíhat až do konce srpna a odprezentuje české i zahraniční soubory nové cirkusové scény.

reklama

reklama