VIDEO: První humanoidní robot z lega!

Jezdí dopředu, dozadu, otáčí se, hýbe hlavou, mění tvar hlavy, hýbe obočím a zvedá ruce. Seznamte se s prvním humanoidním robotem z lega. Na svědomí mají tohoto třicetikilového robota studenti ČVUT. Dvaadvacetiletý Martin Šrámek a stejně starý Matěj Štětka.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Robot

reklama

Robot Karel, jak mu pracovně studenti přezdívají, je složen z 31 546 kusů kostiček. Studenti s jeho sestavením rozhodně neotáleli a za tři a půl měsíce bylo hotovo. Kluci se inspirovali hned od dvou robotů. Spodní část robota je vyvinuta podle kultovního Číslo pět žije a kostičkový obličej je sestaven podle vzoru VALL-Iho. Poprvé robota studenti představili dnes v pražském Rudolfinu, kde vítal děti, které se chystali na koncert. Celý rozhovor s konstruktéry a také dovednosti robota Karla najdete ve videu.

reklama

reklama