VIDEO: Ptačí případ z Brna - Husovic dopadl dobře. Jedna kachna odjela autem, druhá odletěla

Vše začalo tím, že starostlivá žena volala na linku 156, protože měla strach o dva vodní ptáky bloudící ulicemi. Svěřila se i s obavami o jejich bezpečnost, protože se pohybovali mezi zaparkovanými auty i v těsné blízkosti silnice.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Záchranná akce tvrdohlavých kachen

reklama

Přestože se případ stal v Husovicích, nejednalo se o husy, ale o dvě kachny. Měly tendence přecházet silnici a skutečně hrozilo, že by je mohl některý z projíždějících řidičů srazit. Shodou okolností zasahovali u kačen dva strážníci, kteří se jmenují Holub a Holubář.

Šikovně ptactvu ulamovali kousky piškotů a snažili se je nalákat až ke Svitavě. Kachnám se ale v Nováčkově ulici nejspíš zalíbilo, protože se tam po vyčerpání zásob sladkých pamlsků vrátily. Poměrně vytrvale před hlídkou ustupovaly a nechtěly se nechat zahnat do ústraní.

Po dvaceti minutách však nad jejich vytrvalostí zvítězila houževnatost strážníků. Kačera se podařilo lapit odchytovou službou do speciální sítě a převézt k řece. Kachna se rozhodla, že odletí sama, což bylo za dané situace žádoucí rozuzlení. 

reklama

reklama