VIDEO: Řeka Dunaj vydala první tělo obětí z potopeného parníku

Maďarští a jihokorejští potápěči v pondělí večer vytáhli první tělo z vraku lodi, která se minulý týden potopila na Dunaji po srážce s větší lodí.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Z vraku lodi na Dunaji vyprostili první tělo

reklama

Prudký tok Dunaje, rozvodněného po vydatných deštích, dosud bránil potápěčům, aby potopenou loď prozkoumali. Podařilo se jim to až teď. Totožnost oběti nebyla zveřejněna. Podle informací médií tělo nebylo uvnitř vraku. Záchranáři čekají na příjezd jeřábu, který potopenou loď vytáhne. Zatím to kvůli silnému proudu v řece není možné.

Na palubě bylo při nehodě minulý týden ve středu 33 jihokorejských turistů. Záchranáři už našli devět těl a 19 osob se stále pohřešuje.

Soud v Budapešti už v sobotu nařídil uvalit vazbu na ukrajinského kapitána lodi Viking Sigyn. O kapitánovi lodi média píší jako o čtyřiašedesátiletém Jurijovi C. z Oděsy. Ten srážku lodi údajně zavinil a hrozí mu dva až osm let za mřížemi. On sám vinu odmítá.

reklama

reklama