VIDEO: Řidič kamionu u soudu: Na přejezdu jsem omdlel. O nehodě v Uhříněvsi promluvil i strojvedoucí

Obvodní soud pro Prahu 10 v pondělí začal rozplétat okolnosti vážné dopravní nehody, při které osobní vlak narazil do kamionu na železničním přejezdu v Uhříněvsi. Žaloba viní osmašedesátiletého řidiče mimo jiné z obecného ohrožení z nedbalosti a hrozím mu až osm let za mřížemi.
Rozhovor se strojvedoucím

reklama

Hrozivě vypadající nehoda zaměstnala pražské záchranáře 6. září. Ráno projížděl Uhříněvsí řidič kamionu, který už dávno neměl za volantem svého vozu co dělat. Podle údajů z tachografu řídil téměř dvacet hodin bez přestávky.

Cestou ze Srbska na pražské předměstí spáchal podle vyšetřovatelů 23 přestupků. Dál měl pokračovat do Berlína, u Uhříněvsi ale zabloudil. Jeho cesta skončila mezi spadlými závorami. O chvíli později do návěsu narazil zhruba stokilometrovou rychlostí osobní vlak.

Řidič se během výpovědi hájí tím, že krátce před srážkou s vlakem upadl do bezvědomí. Podle státního zástupce ale existuje několik důkazů, které to vylučují. Před soudem také stanulo hned několik svědků. Od kolemjedoucích řidičů až po ženu, která cestovala společně se svými dětmi právě vlakem, který do kamionu narazil.

Nakonec soudkyně celé jednání odročila na konec února. Předvoláni prý budou ještě další svědci. Muž může za obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení skončit až na osm let za mřížemi. Paradoxní je, že se podle vlastních slov krátce před nárazem obával prorazit závory a vyhnout se tak střetu s osobním vlakem. Prý nechtěl způsobit v Česku zbytečné problémy.

reklama

reklama