VIDEO: Rudá korida dostala na Mallorce opět zelenou!

Na španělský ostrov Mallorca se po dvou letech vrátily býčí zápasy. Před arénou v Palma de Mallorca se sešly čtyři stovky odpůrců. Uvnitř se zatím bavilo 12 tisíc diváků. Video obsahuje reálné záběry zkrvavených a vystresovaných zvířat!
Rudá korida dostala na Malorce opět zelenou ZDROJ:AP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Býčí zápasy předloni sice zakázala místní vláda, rozhodnutí pak ale zrušil nejvyšší soud. Na reálných záběrech je vidět, jak si lidé v hledišti koridy užívaji. I jak celá aréna s hrůzou sleduje, jak jeden z býků nabral svým rohem jednoho z toreadorů. Prostě ke Španělsku patří býčí zápasy hned vedle fotbalu k nejoblíbenějším kratochvílím. Arény, kde se pořádají, si na návštěvnost nestěžují. Kromě místních do nich zavítá i řada zvědavých turistů, co chtějí vidět nelítostný boj člověka s rozzuřeným zvířetem.

Venku zatím demonstrují lidé, kterým je líto zvířat. Ti podle nich v posledních chvílích svého života neuvěřiteně trpí. Jeden z mužů, kteří jsou proti této zábavě, se dokonce dostal až do samotné arény. Do půl těla svlečeného muže ale rychle zpacifikovala ochranka a předala policii.

Naopak zastánci této podívané upozorňují, že si býci před smrtí (srovnatelně rychlou jako na jatkách) užijí tři až čtyři roky luxusního života (na rozdíl od těch v zemědělství). I to, že boj jim zvedne hladinu adrenalinu tak, že vůbec nevnímají bolest, jen vztek.

Tradice býčích zápasů je prastará. Vznikly už v minojské civilizaci na Krétě (2700 – 1450 př. n. l.). Tehdy ovšem nebylo cílem býka zranit či zabít, šlo o jejich kultovní zvíře. Podle zobrazených fresek z královského paláce v Knóssu mladí muži předváděli (možná náboženský) rituál, kdy přes ně přeskakovali. To bylo hodně odvážné, navíc museli být i úžasně mrštní.

Reklama
Reklama