VIDEO: Rusko vrátilo do volné přírody přes čtyři tisíce vzácných želviček

Více než 4 000 vzácných želv, uvedených na Červeném seznamu z důvodu vymírání, bylo bezpečně vráceno do jejich domovské oblasti Arys v Kazachstánu. Záběry zveřejnilo ruské ministerstvo vnitra. Do Ruska byly propašovány v kamionu se zelím!
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rusko vrátilo do volné přírody přes čtyři tisíce vzácných želviček

reklama

Želvy byly ukryty mezi zelím ve 24 pytlích v zadní části kamionu, který byl zastaven na rusko-kazašské hranici už 7. června.

Řidič tvrdil, že nevěděl nic o živém nákladu a údajně neznal ani majitele želv. Podle ministerstva vnitra se případ stále vyšetřuje a hodnota vzácných zvířat by se na černém trhu pohybovala kolem 7 790 000 rublů, což je v přepočtu téměř 2 800 000 korun.

Policisté a celníci umístili želvičky v prázdné budově na Orenburgské pedagogické univerzitě, kde se o ně starali studenti a profesoři více než měsíc. Teď už jsou zpátky v domovské přírodě v Kazachstánu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!