VIDEO: S koronavirem si ve Sněmovně poradíme, ujišťují poslanci. Ochránit je mají mobilní zásobníky s dezinfekcí

Koronavirus se nestal oblíbeným tématem hovorů jen v českých hospodách, firmách nebo školách. O epidemii šířící se z Číny se v posledních dnech hodně mluví i v Poslanecké sněmovně. A nezůstalo jen u slov, barvičkami hýřících prezentací a krizových plánů. U vchodu do budov Sněmovny i u parlamentních restaurací se v minulých dnech objevila futuristicky vyhlížející novinka – mobilní zásobníky s dezinfekcí. A mezi našimi zákonodárci se těší oblibě.
S koronavirem si ve Sněmovně poradíme, ujišťují poslanci
S koronavirem si ve Sněmovně poradíme, ujišťují poslanci
archiv FTV Prima

reklama

„Trošku víc nad tím přemýšlím a poslouchám především pokyny, které dostáváme od vedení státu. Jako starosta se ale zároveň snažím nevytvářet nějakou paniku, spíš uklidňuju lidi a dávám jim pokyny a doporučení tak, aby měli potřebné informace,“ prozradil poslanec za ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke, který Primě také názorně předvedl, jak při dezinfekci rukou správně postupovat.

Připraveni jsou údajně i Piráti. „Rozšířili jsme dezinfekční prostředky v prostorách našeho klubu, přijali jsme doporučení poslancům, aby necestovali do rizikových míst, a dokonce máme pro případ, že by se nákaza rozšířila, připravenou i videokonferenci, aby jednání mohla probíhat on-line,“ vyjmenoval opatření, po kterých sáhla jeho strana, předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

Hygienická opatření se ovšem nedotýkají jen poslanců a ostatních zaměstnanců Sněmovny, pocítí je i návštěvníci. „Až do odvolání jsme za současné situace zrušili veškeré školní exkurze a uzavřeli jsme galerii v jednacím sále, která je jinak vyhrazena pro hosty a diváky. Omlouváme se všem, kteří se chtěli přijít podívat. Až to bude možné, galerii zase otevřeme,“ ujistil zájemce o návštěvu Sněmovny ředitel parlamentního tiskového odboru Roman Žamboch.

 

Jakub Němec

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!