VIDEO: Sbírka Mistrova fanouška vznikala desítky let!

Ve svých čtyřech letech slyšel Jiří Suchánek Karla Gotta poprvé zpívat. Píseň Lady Carneval ho tehdy zaujala natolik, že ho zpěvákova tvorba provází dodnes. V bytě mistrova fanouška z Ústí nad Labem jsou stovky desek, kazet, fotografií a dalších upomínkových předmětů.
06.10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: SBÍRKA VZNIKALA DESÍTKY LET
06.10. 2019 VELKÉ ZPRÁVY: SBÍRKA VZNIKALA DESÍTKY LET

reklama

Karel Gott doslova na každém kroku. V třípokojovém bytě na jednom z ústeckých sídlišť plní skříně a další úložné prostory obrovská sbírka předmětů, které právě Karla Gotta připomínají. Jako každý sběratel má ale i pan Suchánek artefakty, díky kterým sbírky vyčnívají nad ty ostatní, například barevné desky ze Sovětského svazu. Další raritou jsou například hrajíci pohlednice nebo třeba obyčejná ořezávátka.

Sbírka portrétů Karla Gotta

Fanynka z Bohumína sbírá vše s Gottovým portrétem. Zpěvák se na ni usmívá i z deky

Sběratelské předměty, byť vzácné, jsou jedna věc. Pan Suchánek si ale nejvíce váží osobních setkání s Karlem Gottem. Jednak těch koncertních, hlavně pak ale těch, při kterých Mistr projevoval svou skromnost. Tak například vznikla i jejich společná fotografie. Náhodou, před jeho domem na Bertramce.

Společnou fotografii pořídila tehdejší hospodyně Karla Gotta. Právě skromnost a oddanost fanouškům společně s nadčasovou hudbou jsou podle Jiřího Suchánka tím největším odkazem, který tady po sobě Karel Gott zanechá.

Karel Gott

Veřejné rozloučení s Karlem Gottem, zádušní mše i státní smutek. Jak bude probíhat pátek a sobota příští týden?

reklama

reklama