VIDEO: Šedesátka v Jihlavském tunelu? Téměř stovka přestupků za den a 17 milionů na pokutách za rok!

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Téměř sto řidičů každý den překročí rychlost v Jihlavském tunelu

reklama

Téměř sto řidičů každý den překročí rychlost v Jihlavském tunelu. Za minulý rok řidiči hříšníci zaplatili na pokutách skoro sedmnáct milionů korun. Místo osmdesátky musí řidiči od loňského dubna místem projíždět šedesátikilometrovou rychlostí. Úřady obousměrný tunel vyhodnotily jako rizikové místo. Tunel spojuje hlavní tah na Znojmo s dálnicí.
 
Jihlava by chtěla kamerový systém rozšířit i na další místa, ale nemá na to kapacitu. Zpracování přestupků z Jihlavského tunelu zaplní více než polovinu agendy městských úředníků. Podle některých dopravních expertů by bylo možným řešením, kdyby v tunelu byla regulovaná rychlost, která by se přizpůsobovala aktuálním provozním situacím. Peníze, které město vybralo, poputují na rozvoj infrastruktury ve městě. 

reklama

reklama