VIDEO: Šelma na Jablonecku zakousla psa

Neznámá kočkovitá šelma, která se už měsíc potuluje po Jablonecku, má možná na svědomí život psa, kterého jeho majitel nalezl těžce zraněného přímo na zahradě svého domu. Pavel Onodi ze Smržovky je přesvědčen, že fenku Jack Russel teriéra usmrtilo něco neznámého. Jako bývalý vojenský kynolog vylučuje, že by taková zranění mohl způsobit třeba toulavý pes.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Majitel psa zakousnutého šelmou

reklama

V chodbě svého domu má kameru, na které je zachycena smečka jeho psů, jak vybíhá ven z domu, protože zpozorovala něco cizího na zahradě. Jako první běžela dvanáctiletá fenka, vůdkyně smečky, která se pustila do boje s vetřelcem. To už se odehrálo mimo záběr kamery, takže v tuhle chvíli nikdo nedokáže s určitostí říci, jestli to byla právě kočkovitá šelma, o které se na Jablonecku tolik mluví.

Šelma zakousla psa
Šelma zakousla psa

Skutečností je, že dům Pavla Onodiho leží na ose možného pohybu šelmy. Svědci ji totiž viděli na Prosečském hřebeni mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, ale i v Tanvaldu a v Kořenově. Zatím existují jen dva snímky, nepříliš kvalitní. Jeden z mobilu, druhý z nastražené fotopasti. Podle tvaru těla a zbarvení se veterináři domnívají, že by mohlo jít o mladého levharta.

Šelma na Jablonecku
Šelma na Jablonecku

Jablonecký magistrát v každém případě stále varuje své občany, aby byli obezřetní při vstupu do okolních lesů. Teď navíc úředníci vydali povolení k odlovu zvířete. "Primárně se budeme snažit, aby ta neznámá kočkovitá šelma byla chycena živá, ale samozřejmě může dojít i k odstřelu. Toto povolení se vztahuje na myslivce, případně příslušníky policejních složek," řekla televizi Prima mluvčí magistrátu Jana Matěchová.

reklama

reklama