VIDEO: Senior vysypal popel do kontejneru, od něj mu shořela střecha nad hlavou

Rodinný dům v Těchlovicích na Královéhradecku lehl popelem poté, co měl senior vynést ještě žhavý popel do plastové popelnice. Od ní pak chytila stodola i obytná část. Hasiči nemohli v plné síle zasáhnout, protože se ve stavení nacházely tlakové láhve a hrozil výbuch.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Požár

reklama

Hořet začalo ještě před soumrakem. Doma byli v tu chvíli otec se synem. Jak vypověděl jeden ze svědků, utíkali rychle k vratům a viděli, že už plameny šlehají do výšky. S pomocí sousedů rychle přeparkovali auta. Víc se nedalo dělat. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Když většina z nich dorazila, hořela už i střecha a podkroví. Ochlazovali i okolní budovy, aby se oheň nešířil dál. Kolem požáru se potom museli pohybovat velice opatrně, protože v domě měly být uskladněny tlakové láhve.

Sousedé údajně slyšeli zevnitř i několik explozí. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po několika hodinách. Podle vyšetřovatele je příčinou nedbalost – senior vynesl ještě žhavý popel do plastové popelnice a od té se oheň rozšířil. Rodina tak přišla o střechu nad hlavou. Škoda na domě je zhruba milion korun.

reklama

reklama