VIDEO: Senior z Tchaj-wanu si na kolo připevnil 15 mobilů, aby mohl hrát hru Pokémon GO

Neobvyklým způsobem si obyvatel Tchaj-wanu Čchen San-jüan vylepšil své kolo. Přidělal si na něj 15 chytrých telefonů, aby mohl co nejefektivněji chytat pokémony v mobilní hře Pokémon GO.
strýček pokémon s jeho vylepšeným kolem
strýček pokémon s jeho vylepšeným kolem
@Reuters / Twitter

reklama

Strýček pokémon, tak přezdívají na Tchaj-wanu nadšenci, který tráví volný čas hraním hry na mobilu. O hře Pokémon GO se dozvěděl od svého vnuka a rozhodl se, že se do toho vrhne pořádně. 

Na kolo si Čchen San-jüan připevnil 15 telefonů aby chytil opravdu všechny pokémony. Celkem může po hlavním městě Tchaj-peji jezdit a chytat až 20 hodin. Tak dlouho mu vydrží energie na externích bateriích a v telefonech.

Dohromady San-jüana stojí tento zvláštní koníček v přepočtu více než 30 tisíc korun měsíčně. Poprvé si ho všiml tchajwanský server EXP.GG, který se zabývá hrami na počítači a mobilech. Při prvním rozhovoru používal nevšední senior pouze devět telefonů.

Hra Pokémon byla spuštěná roku 2016. Je určená pro chytré telefony nebo tablety, kde hráči v rozšířené realitě hledají a chytají virtuální příšery s názvem pokémoni. Hra je dlouhodobě kritizovaná, protože lidem ubírá pozornost při chůzi a je tak nebezpečná. 

reklama

reklama