VIDEO: Sever Filipín zasáhlo zemětřesení. Záchranáři nalézají zraněné i mrtvé

Dnes časně ráno zasáhla skupinu řídce osídlených ostrovů na severu Filipín tři zemětřesení. Podle agentury AP si otřesy vyžádaly nejméně osm mrtvých a desítky zraněných. Upozorňujeme, že video obsahuje reálné záběry ze záchranářských prací.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Sever Filipín zasáhla tři zemětřesení. ZDROJ: AP

reklama

Filipínská seismologická agentura sdělila, že první otřes půdy měl sílu 5,4 stupně a druhý 5,9 stupně. Později následoval ještě třetí otřes o síle 5,7 stupně.

První otřes na ostrovech Batanes připravil o život pět lidí a druhý tři osoby. Podle agentury AP bylo postiženo hlavně město Itbayat ležící na stejnojmenném ostrově. Na záběrech je vidět, jak se všichni snaží co nejrychleji dostat k lidem zasypaným pod troskami budov.

Indonéská média také odvysílala záběry zřícených budov a poškozených silnic v zasažené oblasti. Ve městě Itbayat se při zemětřesení zřítila také věž kostela z 19. století, který byl oblíbeným místem turistů. Na ostrově žije asi 2800 obyvatel a leží v Luzonském průlivu, který odděluje Filipíny a Tchaj-wan.

Filipíny jsou i oblíbenou destinací Čechů. Podle ministerstva zahraničí se odhadovaný počet Čechů trvale se zdržujících v zemi pohybuje okolo stovky. Řada dalších našinců do země přijíždí, často i opakovaně, aby zde trávili tu delší, tu kratší část roku. Někteří si takový dočasný pobyt protáhnou i na dobu několika měsíců až celého roku, další pak tráví českou zimu na Filipínách, aby potom prchli před obdobím dešťů zpět do letního období v Čechách. A neopomenutelnou skupinu tvoří turisté, kteří začínají objevovat krásu vzdálené exotiky Filipín a jejichž počet rok od roku roste. V roce 2017 například navštívilo Filipíny celkem 3300 Čechů. 

reklama

reklama