VIDEO: Severovýchod USA zasáhla vlna veder, umírají lidé

Národní meteorologická služba varuje před horkým počasím v USA! Nebezpečně vysoké teploty jsou na východě a na středozápadě a mohou ohrozit starší osoby a malé děti. V New Yorku platí mimořádná opatření, která mají zabránit výpadkům v zásobování proudem.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Severovýchod USA zasáhla vedra ZDROJ: AP

reklama

Agentura AP zveřejnila záběry z Coney Islandu v Brooklynu, kam směřují obyvatelé New Yorku, aby utekli před vysokými teplotami a ochladili se v oceánu. 

Newyorský starosta Bill de Blasio vyhlásil ve městě mimořádnou energetickou regulaci. Vzhledem k zapnutým klimatizacím se odběr elektřiny nebezpečně přiblížil přípustnému maximu a hrozily výpadky.

Podle amerických meteorologů na řadě míst vysoké teploty překonaly rekordní hodnoty. Velké potíže Američanům dělá úmorné vedro i v noci, píše agentura AP. Denní teploty těsně pod 40 stupňů Celsia pocitově zvyšuje mimořádně vysoká vlhkost vzduchu. Ve státě Maryland kvůli vedru zemřeli už čtyři lidé, jeden člověk na následky vysokých teplot zemřel v Arizoně a další v Arkansasu. 

Zatímco pro oblast středozápadu předpověď hlásí ochlazení, na východě podle meteorologů vedro zatím nepoleví.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!