VIDEO: Skupina Afričanů zbila řidiče autobusu v Parmě. Prý jim nechtěl zastavit

Skupina migrantů v Itálii zbila řidiče autobusu
Skupina migrantů v Itálii zbila řidiče autobusu
Youtube/Air News

reklama

Itálie řeší další incident, v němž hlavní roli hrají cizinci. Řidič autobusu v Parmě skončil v nemocnici poté, co ho zbila část větší skupiny pravděpodobně migrantů z Afriky. Útok natočili svědci.

Videa zachycují skupinu lidí tmavé pleti, kteří se dostali do sporu s řidičem autobusu. Ačkoliv se celou situaci snažil uklidnit jiný zaměstnanec autobusové společnosti, někteří z agresivních mužů kopali do autobusu a snažili se dostat dovnitř. Jeden z nich pak napadl řidiče a povalil ho na zem.

Řidič, kterého zachránil policista, skončil po útoku v nemocnici. Podle místních médií utrpěl pohmožděniny a zranění nosu. Na neschopence bude zhruba týden. Sám poškozený útok vůbec nechápe. Prý měl s agresivní skupinou cizinců problém už den před tím a žádal, aby na místo byla vyslána policie. To, čeho se obával, se ale nakonec stalo.

 

„Když jsem tam přijel v úterý, už na mě čekali, začali kopat do autobusu a snažili se dostat dovnitř,“ uvedl řidič pro list Parma Repubblica. To se třem mužům nakonec podařilo. „Bili mě a vyhrožovali mé rodině. Říkali, že ví, kdo jsem a kde bydlím. Mám doma osmileté dítě, měl jsem strach,“ popisoval napadený.

Podle jednoho ze svědků si dav na řidiče počíhal, protože je předchozí den odmítl vzít do autobusu, údajně kvůli barvě pleti. Řidič měl podle něj úmyslně projet zastávkou, kde čekali, aniž by zpomalil. Dokonce prý málem srazil muže, který se postavil doprostřed silnice. „Viděl ho a ještě zrychlil. Kdybychom ho nestáhli zpět, přejel by ho,“ vypověděl svědek pro server neXtQuotidiano.it.

Jenže řidič vidí vše jinak. V telefonickém rozhovoru, který poskytl serveru il Giornale, tvrdí, že skupina pobíhala po ulici a když přijel, začali migranti do autobusu kopat a házet na něj kamení. Protože v autobusu nebyli žádní pasažéři, rozhodl se řidič ujet.

Útok na řidiče rozlítil představitele protiimigračních stran Bratři Itálie a Liga Severu. Také starosta Parmy označil útok za „neúnosný, bezprecedentní a nepřijatelný“. Zároveň slíbil, že v autobusech přibudou nové bezpečnostní zařízení včetně kamer.

reklama

reklama