VIDEO: Skupina lidí na Slovensku brutálně napadla muže. Policie obvinila 10 lidí

Incident se podle policie odehrál ve středu 11. prosince v obci Važec na severu Slovenska. Část početné skupiny Romů brutálně napadla a zbila muže, povoláním hasiče. Oběti se zastali její mladší bratr a manželka, oba byli rovněž napadeni. Policie už obvinila 10 osob.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Brutální napadení ve slovenské obci Važec

reklama

Podle policistů začal celý incident tím, že mladou dívku obtěžovali její vrstevníci z nedaleké osady. Na místo následně dorazila matka a otec dívky. Žena měla chytit jednoho z chlapců, který se jí vysmekl a udeřil se do hlavy. „Z opačného tábora přišli obyvatelé osady, kteří napadli otce a jeho bratra, který rovněž přišel na místo. Obětí fyzického útoku sa stala i matka děvčátka. Agresoři měli svým obětem vyhrožovat zabitím,“ uvedli policisté s tím, že jeden z napadených mužů sa bude léčit déle než týden.

 

Videozáznam incidentu se několik posledních dnů šíří po sociálních sítích a sdíleli ho i někteří politici, především z Lidové strany Naše Slovensko Mariána Kotleby. Někteří policisty obviňovali z toho, že v případu nekonají. To ale policie rázně popřela.

„Dementujeme dezinformace, podle kterých policie nekoná v případě napadení jedné osoby více pachateli. Policie koná a neinformuje proto, aby se o jejích krocích nedozvěděli pachatelé a aby díky tomu byli spravedlivě potrestáni,“ uvedli policisté na facebookových stránkách.

Policejní mluvčí Jana Balogová později uvedla, že policie se případem zabývá od jeho oznámení a už obvinila 10 osob z různých trestných činů. „Výsledkom snahy policejního týmu je 8 obviněných mužů ve věku od 19 do 45 let z prečinu výtržnictví spolu s přečinem ublížení na zdraví spáchaných formou spolupachatelství a dvě obviněné ženy ve veku 26 a 51 let z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného formou spolupachatelství,“ uvedla Balogová. Na tři z obviněných byl vzhledem k jejich kriminální minulosti podán podnět na vzetí do vazby.

I incidentu vyjádřila také internetová romská televize Gypsy Television. Ta fyzický útok Romů odsoudila Zároveň ve svém článku zkritizovala členy Lidové strany Naše Slovensko, že nepočkali na stanovisko policie a spíše „vyvolávali napětí ve společnosti“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!