VIDEO: Sledujte video ze záchrany káněte v Brně

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

ONLINE Zachrana kanete

reklama

Muž projíždějící jednou z brněnských ulic zachránil mladého dravce. A to rovnou dvakrát. Všiml si totiž, jak káně poskakuje po silnici, kde hrozilo, že ho srazí auto. Následně muž prokázal dravci službu podruhé. K ptákovi se totiž připlížila kočka a chystala se na něj zaútočit. Řidič ji ale zahnal a opeřenec utekl do křoví, kde s vypětím sil povylétl na větev.

K záchraně přizval brněnské strážníky. Jeden z nich se k němu opatrně přiblížil a uchopil ho do rukou. Potom ho odnesl ke služebnímu vozidlu, kde ho ve spolupráci s kolegou vložil do prodyšného vaku. Tmavé prostředí je totiž pro zvířata ve stresu uklidňující. Strážníky zaujalo, že zvíře nebylo poraněné. Křídla i zbytek těla mělo na první pohled v pořádku a působilo spíše vyčerpaně. Po domluvě s operačním střediskem městské policie káně proto převezli do záchranné stanice pro volně žijící zvířata.

Specialista jim při přebírání potvrdil předpoklad, že se jedná o káně lesní a že je vyhublé, ale nezraněné. Přibližně rok starého zesláblého dravce si převzal, aby se o něj postaral, a po vyléčení ho vypustí zpět do přírody.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!