VIDEO: Sniper ISIS málem ustřelil kurdské bojovnici hlavu. Ta se jen smála

Kurdská bojovnice jen o vlásek unikla smrti
Kurdská bojovnice jen o vlásek unikla smrti
Twitter/Hemze Hamza

Turecký žurnalista Hemze Hamza zveřejnil na svém twitterovém účtu záznam dramatické přestřelky dvou sniperů. Video zachycuje, jak kurdská žena vypálí ránu a v zápětí jen těsně unikne smrti. Vše se odehrálo v syrském městě Rakka.

Dívka-sniperka z kurdské jednotky domobrany o vlásek unikla smrti, když kulka odstřelovače teroristické organizace Islámský stát (ISIS) minula její hlavu jen o pár centimetrů a zabořila se do zdi vedle ní. Nelze se příliš divit, maskování za pomoci výrazně modrého šátku na šedém pozadí si o kulku přímo říkalo.

Odstřelovačka se pomalu i se svou puškou SVD Dragunov sesunula k zemi a začala se smát. Hned poté pokračovala s výrazem nadšení v dialogu se svým společníkem. Video natáčené pro stanici BBC zakončila slovy: „Stačí. Dost natáčení.“

Novinář vyzdvihl odvahu dívky, která zachovala chladnou hlavu a nadále se usmívala, ačkoli byla krůček od smrti: „Kurdské ženy neznají strach. Každý z nás by se celý zbytek života bál, že málem zemřel. Ona se však jen smála.“ Mnozí uživatelé Twitteru vyjádřili své obdivné reakce slovy jako „neuvěřitelná“ a „nebojácná“. 

Kurdská žena je členkou YPJ (Ženská obranná jednotka). Organizace má kolem 7000 dobrovolníků a jejím primárním úkolem je ochrana civilistů před ISIS. Ženská jednotka údajně hrála důlěžitou roli v události z roku 2014, kdy došlo k útěku Jezídů z pohoří Džabal Sindžár, kde byli vězněni bojovníky ISIS.
 

reklama