VIDEO: Sniper ISIS málem ustřelil kurdské bojovnici hlavu. Ta se jen smála

Kurdská bojovnice jen o vlásek unikla smrti
Kurdská bojovnice jen o vlásek unikla smrti
Twitter/Hemze Hamza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Turecký žurnalista Hemze Hamza zveřejnil na svém twitterovém účtu záznam dramatické přestřelky dvou sniperů. Video zachycuje, jak kurdská žena vypálí ránu a v zápětí jen těsně unikne smrti. Vše se odehrálo v syrském městě Rakka.

Dívka-sniperka z kurdské jednotky domobrany o vlásek unikla smrti, když kulka odstřelovače teroristické organizace Islámský stát (ISIS) minula její hlavu jen o pár centimetrů a zabořila se do zdi vedle ní. Nelze se příliš divit, maskování za pomoci výrazně modrého šátku na šedém pozadí si o kulku přímo říkalo.

Odstřelovačka se pomalu i se svou puškou SVD Dragunov sesunula k zemi a začala se smát. Hned poté pokračovala s výrazem nadšení v dialogu se svým společníkem. Video natáčené pro stanici BBC zakončila slovy: „Stačí. Dost natáčení.“

Novinář vyzdvihl odvahu dívky, která zachovala chladnou hlavu a nadále se usmívala, ačkoli byla krůček od smrti: „Kurdské ženy neznají strach. Každý z nás by se celý zbytek života bál, že málem zemřel. Ona se však jen smála.“ Mnozí uživatelé Twitteru vyjádřili své obdivné reakce slovy jako „neuvěřitelná“ a „nebojácná“. 

Kurdská žena je členkou YPJ (Ženská obranná jednotka). Organizace má kolem 7000 dobrovolníků a jejím primárním úkolem je ochrana civilistů před ISIS. Ženská jednotka údajně hrála důlěžitou roli v události z roku 2014, kdy došlo k útěku Jezídů z pohoří Džabal Sindžár, kde byli vězněni bojovníky ISIS.
 

Reklama
Reklama