VIDEO: Socha objevitele Ameriky Kolumba se zbarvila do ruda!

Vandalové o víkendu nastříkali červenou barvu na sochu Kryštofa Kolumba v San Franciscu na ostrově Providence. Lidé v USA se mezitím připravovali na oslavu italského mořeplavce - v mnoha zemích Ameriky a ve Španělsku se každoročně 12. října (nebo druhé pondělí v říjnu) slaví tzv. Kolumbův den.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Socha objevitele Ameriky Kolumba se zbarvila do ruda ZDROJ: CNN

reklama

Pracovníci vybavení speciálními přípravky a proudy vody odmašťovali v neděli pomník a pracovali na odstranění nápisu graffiti: „Zničte všechny památky genocidy a zabijte všechny kolonizátory.“

Mnoho aktivistů už predtím požadovalo, aby byl svátek přejmenován na Den domorodých obyvatel. Aby bylo možné oslavit domorodce, kteří byli vyhnáni evropskými průzkumníky. San Francisco je jedním z několika měst, které dodržuje Den domorodých obyvatel.

Socha mořeplavce v San Francisu se nachází v blízkosti Coit Tower, oblíbeného turistického místa. Mnoho lidí sledovalo odstraňování rudé barvy, která znázorňuje krev. „Tohle čištění jde z našich daní, za naše dolary se to musí vyčistit. Udělali jste nepořádek - uvědomujete si, že to stále vychází z vaší kapsy?“ řekla jedna z přihlížejících žen. Policie vandalství vyšetřuje.

reklama

reklama