VIDEO: Spadla klec! Pěstitelé konopí skončili ve vazbě

Silvestrovské oslavy uvidí jen skrze mříže! Středočeští kriminalisté pozatýkali pět osob, které si svůj životní standard založily na výdělcích z pěstování a prodeje konopí. Většina z nich skončila ve vazbě a hrozí jim až desetileté tresty. Podívejte se na záběry ze zásahu.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Pěstitelé konopí skončili ve vazbě ZDROJ:PČR

reklama

Kriminalisté v minulých dnech zadrželi na třech místech v republice – ve Středočeském, Ústeckém kraji a v Praze – pět osob, které se věnovaly nelegálnímu pěstování rostlin konopí a následně celému procesu od sklizně, sušení, finálního zpracování až po distribuci zakázané drogy uživatelům. Na zadržení některých osob se podílela i středočeská zásahová jednotka, jak je vidět na videu.

Na celém případu s krycím názvem „DYT“ pracovali krajští kriminalisté na základě vlastních zjištění několik měsíců, kdy velice detailně a intenzivně dokumentovali trestnou činnost pěti osob, které si vybudovaly vlastní pěstírny konopí. Jednalo se o čtyři muže ve věku 31, 34, 41 a 64 let a jednu ženu ve věku 29 let.

Policisté po zadržení osob provedli ještě čtyři domovní prohlídky a tři prohlídky jiných prostor, v rámci kterých zajistili čtyři různě velké kompletně vybavené pěstírny konopí. Našli 1 300 rostlin konopí v různých stadiích růstu a 5 kilogramů „hotové“ sušiny konopí, která byla připravena k následné distribuci. Kriminalisté zajistili více jak 6,5 milionu korun v hotovosti, dále pak 5 tisíc eur a 700 USD. Kromě rostlin konopí a peněz zajistili kriminalisté v rámci trestního řízení také jednu nemovitost – rozestavěný dům.

Vzhledem k tomu, že vyšetřování stále pokračuje, není vyloučeno, že po vyhodnocení zajištěných důkazů a po obdržení výsledků znaleckého zkoumání zajištěných rostlin konopí bude přistoupeno ke zpřísnění právní kvalifikace jednání obviněných osob, a tedy i možné výše trestu, kdy by některým z nich hrozily tresty odnětí svobody od osmi do dvanácti let.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!